posadzka żywiczna

Gdzie sprawdzą się posadzki z żywicy poliuretanowej?

Dobór materiału, którym zostanie pokryta podłoga, powinien być uzależniony od warunków, które będą panowały w danej przestrzeni. Mowa tutaj przede wszystkim o ewentualnych zabrudzeniach czy działaniu innych szkodliwych czynników. Osoby, które poszukują solidniejszego pokrycia, nierzadko sięgają po posadzki z żywicy poliuretanowej. Czym się charakteryzują oraz w jakich miejscach sprawdzą się najlepiej?

Jakie właściwości mają posadzki z żywicy poliuretanowej? 

Przedsiębiorcy, którzy zastanawiają się, czy w ich firmie lepiej sprawdzi się posadzka epoksydowa, metaliczna, czy może jeszcze inna, zwykle zwracają uwagę przede wszystkim na to, czym się charakteryzują. Jeśli chodzi o omawiane posadzki z żywicy poliuretanowej, to warto o nich wiedzieć przede wszystkim, że wyróżniają się dużą elastycznością, co w praktyce oznacza, że są odporne na uszkodzenia mechaniczne, na przykład powstawanie rys czy obtarcia. Ponadto są też odporne na działanie promieni UV, ponieważ pod wpływem ich działania nie blakną ani nie tracą swoich właściwości.

Warto też krótko wspomnieć na temat prozdrowotnych właściwości posadzek z żywicy poliuretanowej. Mowa tutaj o tym, że zapewniają komfort chodzenia, co jest związane z ich elastycznością. Właśnie dlatego osoby, które z nich korzystają, zwykle nie skarżą się na problemy z układem kostno-stawowym. Oprócz tego dobrze też zaznaczyć, że taka posadzka jest łatwa w utrzymaniu czystości, a do tego ma wysoki połysk, więc jest estetyczna.

W jakich pomieszczeniach można wykorzystywać posadzki z żywicy poliuretanowej? 

Biorąc pod uwagę mnogość zalet, którymi wyróżniają się posadzki z żywicy poliuretanowej, można stwierdzić, że ich zastosowanie jest naprawdę szerokie. Z powodzeniem można je wykorzystywać w obiektach mieszkalnych, ponieważ są praktyczne i estetyczne. Takie pokrycie podłogi cieszy się równie dużym zainteresowaniem w przypadku powierzchni użytkowych. Można je znaleźć między innymi na siłowniach czy salach fitness. W tym przypadku kluczowy jest fakt, że są łatwe w utrzymaniu czystości, a do tego są bezpieczne dla stawów.